середа, 19 березня 2014 р.

Google Chrome

Google Chrome - браузер, що розробляється компанією Google на основі вільного браузера Chromium і движка Blink (до квітня 2013 року використовували WebKit). Перша публічна бета-версія для Microsoft Windows вийшло 2 вересня 2008 року, а перша стабільна - 11 грудня 2008 року. За даними StatCounter, Chrome використовують близько 300 мільйонів інтернет-користувачів, що робить його найпопулярнішим браузером у світі - його ринкова частка в жовтні 2012 року становила ▼ 40,44%. За даними LiveInternet, в жовтні 2013 з часткою ▲ 24,4% Chrome займає перше місце і в Рунеті .


История


Протягом шести років головний виконавчий директор Google Ерік Шмідт не підтримував ідею про створення окремого браузера . Він вказував на те , що « Google була невеликою компанією», і що він не хотів брати участь в « хворобливих війнах браузерів ». Після того як засновники компанії Сергій Брін і Ларрі Пейдж найняли декількох розробників Mozilla Firefox і створили демонстрацію Chrome , Шмідт сказав: « вона була настільки хорошою , що змусила мене змінити свою думку» .

Спочатку Chrome випущений тільки під Microsoft Windows , пізніше ( 9 грудня 2009 ) з'явилися dev - і beta -версії для операційних систем Linux і Mac OS X. Спочатку збірки для цих ОС не мали повної функціональністю аналогічних бета- версій для Windows (наприклад , синхронізацією закладок ) , але з появою гілки 5.0. * функціональність збірок для всіх ОС стала рівною.


Безпека


Chrome періодично завантажує оновлення з двох чорних списків (один для фішинг- сайтів і один для сайтів, що містять шкідливе ПЗ ) і попереджає користувача , коли той намагається відвідати шкідливий сайт.

Chrome, як правило, створює для кожної вкладки окремий процес , щоб не допустити ситуації, за якої вміст однієї вкладки має можливість впливати на вміст іншої ( також у разі , якщо процес обробки вмісту вкладки зависне , його можна буде завершити без ризику втрати даних інших вкладок ). Процесу вкладки дається найменше число привілеїв , процес може здійснювати обчислення, але не може робити читання або запис. Образно висловлюючись , вкладка знаходиться в пісочниці.

Як правило, плагіни (найбільш популярний Adobe Flash Player ), не є частиною браузера і не можуть бути вбудовані в пісочницю. 30 березня 2010 Google оголосив , що незабаром Adobe Flash буде вбудований в браузер , що позбавляє користувача від необхідності завантажувати і встановлювати його . Оновлюватися Flash Player буде також автоматично. Починаючи з версії 5.0.375.86 Adobe Flash Player був інтегрований.
При завантаженні виконуваного файлу ( наприклад , з розширенням . EXE , . DLL , або . BAT ) спочатку необхідно підтвердити завантаження, натиснувши кнопку «Зберегти» , яка з'являється на панелі завантажень. Це дозволяє запобігти автоматичне завантаження шкідливого програмного забезпечення на комп'ютер.
Браузер підтримує режим « інкогніто ». Сторінки , які проглядаються у вікні в режимі « інкогніто » , не з'являться в історії браузера або історії пошуку , а також не залишать на комп'ютері інших слідів , таких як файли cookie , вони автоматично видаляються , коли користувач закриє це вікно. Тим не менше, всі файли, які будуть завантажені, або закладки , які будуть створені , залишаться в цілості й схоронності.
Як попереджає сам браузер , перехід в режим « інкогніто » не впливає на реакцію інших користувачів , серверів або програм і не дозволяє захиститися від:
  • Веб -сайтів , які збирають інформацію про вас або передають її іншим
  • Постачальників послуг Інтернету або їх співробітників , які відстежують сторінки, які ви відвідуєте.
  • Шкідливого ПЗ , яке відстежує натискання клавіш
Стеження таємними агентами
Людей , які стоять у вас за спиною

Інтерфейс


За замовчуванням інтерфейс Google Chrome включає кнопки: назад, вперед , оновити / зупинити завантаження, додати поточну сторінку в закладки . Кнопка переходу на головну сторінку може бути включена .

Панель вкладок є основним компонентом інтерфейсу і знаходиться у верхній частині вікна , а не під рядком адреси. Ця зміна виглядає досить контрастно в порівнянні з багатьма іншими браузерами. Вкладка легким перетягуванням на вільне місце може бути перенесена в окреме вікно ( можливий також і зворотний варіант). Кожна вкладка має свій власний набір елементів , у тому числі Omnibox .

Omnibox - це, яка знаходиться зверху кожної вкладки , вона поєднує в собі адресний рядок і рядок пошуку . Omnibox перенаправляє запит в пошукову систему в тому випадку , якщо адреса не відповідає правилам написання URL - наприклад , не містить точок , косих рис , містить прогалини на початку адреси і т. д. При введенні пошукового запиту Google , використовуючи функцію пошуку в Інтернеті « мені повезе » , пропонує перший за списком URL - адресу (наприклад , при введенні в адресний рядок слова « яндекс » браузер автоматично запропонує варіант « www.yandex.ru »). Також автодоповнення пропонується пошуком по закладках та історії раніше відвіданих сторінок . У браузері можливий виклик різних пошукових машин прямо з адресного рядка . Для цього треба ввести скорочення для даної пошукової машини (наприклад , букву ' g ' для google ), потім натиснути клавішу « Пробіл » і ввести пошуковий запит. Скорочення для пошукових машин можна задавати самостійно. При відвідуванні сайтів браузер автоматично копіює звідти рядок пошукових запитів і наступного разу при введенні цього сайту автоматично буде запропонований пошук з використання його пошукової системи .
Однією з відмінних рис Chrome є сторінка швидкого доступу , яка може заміняти домашню сторінку і відкривається при створенні нової вкладки. На сторінці швидкого доступу міститься 8 найбільш відвідуваних веб- сайтів ( відображаються у вигляді маленьких знімків веб- сторінок) , недавно закриті вкладки , поради з використання Chrome і синхронізація закладок. За бажанням користувач може змінити зовнішній вигляд сторінки , додавши або видаливши одну з опцій .
Chrome має менеджер закладок , доступний з меню. Зліва від Omnibox є кнопка (на ній зображена зірочка) , при натисканні на яку поточна сторінка додається в закладки. На даний момент ця функція недоступна у версіях Chrome на платформах Linux і Mac. У 6 версії ця кнопка була прибрана разом з опцією в параметрах , а зірочка перемістилася в праву частину Omnibox , як у браузера Mozilla Firefox.
Вікно «Параметри Google Chrome » містить три вкладки: «Основні » , «Особисті матеріали » і « Розширені ». Вкладка «Основні » містить налаштування: домашньої сторінки , пошукових систем і браузера за замовчуванням. Вкладка «Особисті матеріали » містить налаштування: синхронізації закладок , збереження паролів , автозаповнення форм , можливість імпорту даних про роботу з іншого браузера і налаштування тем. Вкладка « Розширені » містить налаштування: конфіденційності , мережі , перекладача , завантажень і безпеки .
Chrome дозволяє користувачеві створювати локальні ярлики на додатки (а саме - їх сторінки) . При запуску такого ярлика сторінка , на яку він веде , відкривається в Chrome , але без елементів інтерфейсу ( за винятком заголовка вікна).
При завантаженні файлу з веб- сайту в нижній частині вкладки з'являється панель завантажень, на якій відображається хід завантаження. Список всіх завантажених файлів знаходиться на сторінці завантажень .


Mozilla Firefox


Mozilla Firefox  - вільний браузер , що входить в набір програм Mozilla Application Suite , розробкою та розповсюдженням якого займається Mozilla Corporation . Третій за популярністю браузер у світі й перший серед вільного ПЗ - у серпні 2013 його ринкова частка склала 19, 26%. Браузер має особливий успіх у деяких країнах, зокрема , в Німеччині та Польщі це найпопулярніший браузер з часткою 47 % і 43 % відповідно. У Росії Firefox займає друге місце за популярністю серед браузерів для ПК з часткою 22 , 41 % користувачів на травень 2013 року.

У браузері присутній інтерфейс з багатьма вкладками , перевірка орфографії , пошук у міру набору , «живі закладки » , менеджер закачувань , поле для звернення до пошукових систем . Нові функції можна додавати за допомогою розширень.

Firefox офіційно випускається для Microsoft Windows , Mac OS X , GNU / Linux і Android. Доступні неофіційні збірки для FreeBSD , безлічі інших UNIX- подібних операційних систем , а також BeOS . Код браузера є відкритим і розповсюджується під потрійний ліцензією GPL / LGPL / MPL .
На думку каліфорнійської компанії Sauce Labs - розробника платформи для тестування додатків - в Firefox помилки виникають рідше , ніж в інших браузерах.
Коефіцієнт помилок в Safari - 0,15% , Opera - близько 0,125 % , Google Chrome - 0,12 % і Firefox - 0,11 %. Таким чином , Firefox показав кращий результат - відсоток збоїв виявився найменшим серед найпопулярніших веб -браузерів.

Можливості

Замість того , щоб надати всі можливості в стандартній поставці , Firefox надає механізм розширень , що дозволяє користувачам модифікувати браузер відповідно до їх вимог .
Майже з початку свого існування до теперішнього часу Firefox є одним з найбільш гнучких браузерів [джерело не вказано 821 день] з широкими можливостями налаштування : користувач може встановлювати додаткові теми, які змінюють зовнішній вигляд програми , і розширення , що додають нову функціональність.
Ця розширюваність досягається , в основному , за рахунок використання в інтерфейсі розробленого виключно для Gecko мови розмітки XUL , і використовуються в Web JavaScript і CSS , що іноді призводить до більш повільної роботи інтерфейсу , і підвищеним вимогам до оперативної пам'яті , ніж у браузерів , більше покладаються на функції віконної середовища . Для тих , кому потрібні функції движка Gecko , а не розширюваний інтерфейс , існують сторонні браузери , в яких інтерфейс реалізований по-іншому ; наприклад , Camino , Epiphany і Kazehakase .
Деякі властивості браузера:
  • блокування спливаючих вікон (англ. pop - up ) ;
  • підтримка вкладок (англ. tabbed browsing ) (кілька сторінок в одному вікні) (з версії 2.0) ;
  • вбудована панель пошуку в пошукових машинах і словниках ;
  • так звані «Живі закладки » (англ. Live bookmarks ) - механізм інтеграції RSS - потоків;
  • майже необмежені можливості з налаштування поведінки і зовнішнього вигляду , в тому числі за рахунок використання розширень , тем і стилів ;
  • підтримка безлічі розширень - для Firefox їх створено багаторазово більше, ніж будь-якого іншого браузера;
  • вбудовані інструменти для веб- розробника;
  • автоматичне оновлення як самого браузера , так і його розширень (з версії 1.5);
  • відображення контенту відразу ( дозволяє комфортно продовжувати серфінг навіть при неповному завантаженні сторінки , що особливо помітно при повільному з'єднанні і великій кількості впроваджених об'єктів);
  • безпечне зберігання паролів для сайтів та сертифікатів завдяки можливості задати « майстер- пароль» , який шифрує всі інші паролі ( використовуючи алгоритм симетричного шифрування 3 - DES ) і захищає доступ до сертифікатів користувача. Таким чином , крадіжка (витяг) збережених паролів утруднена навіть при фізичному доступі зловмисника до комп'ютера. При першому введенні майстер- пароля відображається його розрахункове якість (складність злому) ;
  • вбудований переглядач PDF -файлів.
Спочатку в рекламних текстах Firefox деякі з цих особливостей наводилися як відмінні « від інших браузерів » , хоча під іншими браузерами мався на увазі набір функцій , з яким були знайомі більшість користувачів Internet Explorer. В результаті одні користувачі стали вважати їх відмінними взагалі від усіх браузерів , а інші - критикувати Mozilla за нечесну рекламу. Зокрема , вкладки ( кілька сторінок в одному вікні) були доступні задовго до цього в браузері Opera , а вбудована панель пошуку - в Internet Explorer 4.0. Але деякі особливості Firefox , найбільш значущою з яких можна вважати підтримку розширень , справді тривалий час були відсутні в інших браузерах (принаймні , в широко відомих) .
З підвищенням інтересу і зростанням популярності Firefox , заявлена ??творцями підвищена безпека стала нерідко оскаржуватися (втім , в деяких випадках це виявляється фікцією ) , наприклад , Microsoft. 
Firefox має достатньо багато можливостей , завдяки яким він отримав популярність серед користувачів : по-перше , він дозволяє відкривати декілька сторінок в одному вікні , економлячи тим самим вільне місце на панелі завдань , по-друге , браузер має гнучку систему управління завантаженням графіки і дозволяє відключати відображення графіки на вибраних сторінках , а не на всіх відразу. Крім цього , Firefox має можливість блокування спливаючих вікон і управління файлами cookies .
Багаторядкові (за замовчуванням) поля введення тексту мають вбудовану перевірку орфографії ; панель пошуку через пошукові системи - підказки запитів від самих систем .
При розробці Firefox особлива увага приділялася підтримці стандартів W3C.
Існують також спеціалізовані версії браузера , такі як eBay edition для любителів однойменного онлайн -аукціону , Campus edition - для любителів музики та інтернет -пошуку , і безліч фан збірок на Portable модулі.