вівторок, 29 квітня 2014 р.
понеділок, 28 квітня 2014 р.
середа, 2 квітня 2014 р.
середа, 19 березня 2014 р.
Google Chrome

Google Chrome - браузер, що розробляється компанією Google на основі вільного браузера Chromium і движка Blink (до квітня 2013 року використовували WebKit). Перша публічна бета-версія для Microsoft Windows вийшло 2 вересня 2008 року, а перша стабільна - 11 грудня 2008 року. За даними StatCounter, Chrome використовують близько 300 мільйонів інтернет-користувачів, що робить його найпопулярнішим браузером у світі - його ринкова частка в жовтні 2012 року становила ▼ 40,44%. За даними LiveInternet, в жовтні 2013 з часткою ▲ 24,4% Chrome займає перше місце і в Рунеті .
История
Протягом шести років головний виконавчий директор Google Ерік Шмідт не підтримував ідею про створення окремого браузера . Він вказував на те , що « Google була невеликою компанією», і що він не хотів брати участь в « хворобливих війнах браузерів ». Після того як засновники компанії Сергій Брін і Ларрі Пейдж найняли декількох розробників Mozilla Firefox і створили демонстрацію Chrome , Шмідт сказав: « вона була настільки хорошою , що змусила мене змінити свою думку» .
Спочатку Chrome випущений тільки під Microsoft Windows , пізніше ( 9 грудня 2009 ) з'явилися dev - і beta -версії для операційних систем Linux і Mac OS X. Спочатку збірки для цих ОС не мали повної функціональністю аналогічних бета- версій для Windows (наприклад , синхронізацією закладок ) , але з появою гілки 5.0. * функціональність збірок для всіх ОС стала рівною.
Безпека
Chrome періодично завантажує оновлення з двох чорних списків (один для фішинг- сайтів і один для сайтів, що містять шкідливе ПЗ ) і попереджає користувача , коли той намагається відвідати шкідливий сайт.
Chrome, як правило, створює для кожної вкладки окремий процес , щоб не допустити ситуації, за якої вміст однієї вкладки має можливість впливати на вміст іншої ( також у разі , якщо процес обробки вмісту вкладки зависне , його можна буде завершити без ризику втрати даних інших вкладок ). Процесу вкладки дається найменше число привілеїв , процес може здійснювати обчислення, але не може робити читання або запис. Образно висловлюючись , вкладка знаходиться в пісочниці.
Як правило, плагіни (найбільш популярний Adobe Flash Player ), не є частиною браузера і не можуть бути вбудовані в пісочницю. 30 березня 2010 Google оголосив , що незабаром Adobe Flash буде вбудований в браузер , що позбавляє користувача від необхідності завантажувати і встановлювати його . Оновлюватися Flash Player буде також автоматично. Починаючи з версії 5.0.375.86 Adobe Flash Player був інтегрований.
При завантаженні виконуваного файлу ( наприклад , з розширенням . EXE , . DLL , або . BAT ) спочатку необхідно підтвердити завантаження, натиснувши кнопку «Зберегти» , яка з'являється на панелі завантажень. Це дозволяє запобігти автоматичне завантаження шкідливого програмного забезпечення на комп'ютер.
Браузер підтримує режим « інкогніто ». Сторінки , які проглядаються у вікні в режимі « інкогніто » , не з'являться в історії браузера або історії пошуку , а також не залишать на комп'ютері інших слідів , таких як файли cookie , вони автоматично видаляються , коли користувач закриє це вікно. Тим не менше, всі файли, які будуть завантажені, або закладки , які будуть створені , залишаться в цілості й схоронності.
Як попереджає сам браузер , перехід в режим « інкогніто » не впливає на реакцію інших користувачів , серверів або програм і не дозволяє захиститися від:
- Веб -сайтів , які збирають інформацію про вас або передають її іншим
- Постачальників послуг Інтернету або їх співробітників , які відстежують сторінки, які ви відвідуєте.
- Шкідливого ПЗ , яке відстежує натискання клавіш
Стеження таємними агентами
Людей , які стоять у вас за спиною
Інтерфейс
За замовчуванням інтерфейс Google Chrome включає кнопки: назад, вперед , оновити / зупинити завантаження, додати поточну сторінку в закладки . Кнопка переходу на головну сторінку може бути включена .
Панель вкладок є основним компонентом інтерфейсу і знаходиться у верхній частині вікна , а не під рядком адреси. Ця зміна виглядає досить контрастно в порівнянні з багатьма іншими браузерами. Вкладка легким перетягуванням на вільне місце може бути перенесена в окреме вікно ( можливий також і зворотний варіант). Кожна вкладка має свій власний набір елементів , у тому числі Omnibox .
Omnibox - це, яка знаходиться зверху кожної вкладки , вона поєднує в собі адресний рядок і рядок пошуку . Omnibox перенаправляє запит в пошукову систему в тому випадку , якщо адреса не відповідає правилам написання URL - наприклад , не містить точок , косих рис , містить прогалини на початку адреси і т. д. При введенні пошукового запиту Google , використовуючи функцію пошуку в Інтернеті « мені повезе » , пропонує перший за списком URL - адресу (наприклад , при введенні в адресний рядок слова « яндекс » браузер автоматично запропонує варіант « www.yandex.ru »). Також автодоповнення пропонується пошуком по закладках та історії раніше відвіданих сторінок . У браузері можливий виклик різних пошукових машин прямо з адресного рядка . Для цього треба ввести скорочення для даної пошукової машини (наприклад , букву ' g ' для google ), потім натиснути клавішу « Пробіл » і ввести пошуковий запит. Скорочення для пошукових машин можна задавати самостійно. При відвідуванні сайтів браузер автоматично копіює звідти рядок пошукових запитів і наступного разу при введенні цього сайту автоматично буде запропонований пошук з використання його пошукової системи .
Однією з відмінних рис Chrome є сторінка швидкого доступу , яка може заміняти домашню сторінку і відкривається при створенні нової вкладки. На сторінці швидкого доступу міститься 8 найбільш відвідуваних веб- сайтів ( відображаються у вигляді маленьких знімків веб- сторінок) , недавно закриті вкладки , поради з використання Chrome і синхронізація закладок. За бажанням користувач може змінити зовнішній вигляд сторінки , додавши або видаливши одну з опцій .
Chrome має менеджер закладок , доступний з меню. Зліва від Omnibox є кнопка (на ній зображена зірочка) , при натисканні на яку поточна сторінка додається в закладки. На даний момент ця функція недоступна у версіях Chrome на платформах Linux і Mac. У 6 версії ця кнопка була прибрана разом з опцією в параметрах , а зірочка перемістилася в праву частину Omnibox , як у браузера Mozilla Firefox.
Вікно «Параметри Google Chrome » містить три вкладки: «Основні » , «Особисті матеріали » і « Розширені ». Вкладка «Основні » містить налаштування: домашньої сторінки , пошукових систем і браузера за замовчуванням. Вкладка «Особисті матеріали » містить налаштування: синхронізації закладок , збереження паролів , автозаповнення форм , можливість імпорту даних про роботу з іншого браузера і налаштування тем. Вкладка « Розширені » містить налаштування: конфіденційності , мережі , перекладача , завантажень і безпеки .
Chrome дозволяє користувачеві створювати локальні ярлики на додатки (а саме - їх сторінки) . При запуску такого ярлика сторінка , на яку він веде , відкривається в Chrome , але без елементів інтерфейсу ( за винятком заголовка вікна).
При завантаженні файлу з веб- сайту в нижній частині вкладки з'являється панель завантажень, на якій відображається хід завантаження. Список всіх завантажених файлів знаходиться на сторінці завантажень .
Mozilla Firefox

Mozilla Firefox - вільний браузер , що входить в набір програм Mozilla Application Suite , розробкою та розповсюдженням якого займається Mozilla Corporation . Третій за популярністю браузер у світі й перший серед вільного ПЗ - у серпні 2013 його ринкова частка склала 19, 26%. Браузер має особливий успіх у деяких країнах, зокрема , в Німеччині та Польщі це найпопулярніший браузер з часткою 47 % і 43 % відповідно. У Росії Firefox займає друге місце за популярністю серед браузерів для ПК з часткою 22 , 41 % користувачів на травень 2013 року.
У браузері присутній інтерфейс з багатьма вкладками , перевірка орфографії , пошук у міру набору , «живі закладки » , менеджер закачувань , поле для звернення до пошукових систем . Нові функції можна додавати за допомогою розширень.
Firefox офіційно випускається для Microsoft Windows , Mac OS X , GNU / Linux і Android. Доступні неофіційні збірки для FreeBSD , безлічі інших UNIX- подібних операційних систем , а також BeOS . Код браузера є відкритим і розповсюджується під потрійний ліцензією GPL / LGPL / MPL .
На думку каліфорнійської компанії Sauce Labs - розробника платформи для тестування додатків - в Firefox помилки виникають рідше , ніж в інших браузерах.
Коефіцієнт помилок в Safari - 0,15% , Opera - близько 0,125 % , Google Chrome - 0,12 % і Firefox - 0,11 %. Таким чином , Firefox показав кращий результат - відсоток збоїв виявився найменшим серед найпопулярніших веб -браузерів.
Можливості
Замість того , щоб надати всі можливості в стандартній поставці , Firefox надає механізм розширень , що дозволяє користувачам модифікувати браузер відповідно до їх вимог .
Майже з початку свого існування до теперішнього часу Firefox є одним з найбільш гнучких браузерів [джерело не вказано 821 день] з широкими можливостями налаштування : користувач може встановлювати додаткові теми, які змінюють зовнішній вигляд програми , і розширення , що додають нову функціональність.
Ця розширюваність досягається , в основному , за рахунок використання в інтерфейсі розробленого виключно для Gecko мови розмітки XUL , і використовуються в Web JavaScript і CSS , що іноді призводить до більш повільної роботи інтерфейсу , і підвищеним вимогам до оперативної пам'яті , ніж у браузерів , більше покладаються на функції віконної середовища . Для тих , кому потрібні функції движка Gecko , а не розширюваний інтерфейс , існують сторонні браузери , в яких інтерфейс реалізований по-іншому ; наприклад , Camino , Epiphany і Kazehakase .
Деякі властивості браузера:
- блокування спливаючих вікон (англ. pop - up ) ;
- підтримка вкладок (англ. tabbed browsing ) (кілька сторінок в одному вікні) (з версії 2.0) ;
- вбудована панель пошуку в пошукових машинах і словниках ;
- так звані «Живі закладки » (англ. Live bookmarks ) - механізм інтеграції RSS - потоків;
- майже необмежені можливості з налаштування поведінки і зовнішнього вигляду , в тому числі за рахунок використання розширень , тем і стилів ;
- підтримка безлічі розширень - для Firefox їх створено багаторазово більше, ніж будь-якого іншого браузера;
- вбудовані інструменти для веб- розробника;
- автоматичне оновлення як самого браузера , так і його розширень (з версії 1.5);
- відображення контенту відразу ( дозволяє комфортно продовжувати серфінг навіть при неповному завантаженні сторінки , що особливо помітно при повільному з'єднанні і великій кількості впроваджених об'єктів);
- безпечне зберігання паролів для сайтів та сертифікатів завдяки можливості задати « майстер- пароль» , який шифрує всі інші паролі ( використовуючи алгоритм симетричного шифрування 3 - DES ) і захищає доступ до сертифікатів користувача. Таким чином , крадіжка (витяг) збережених паролів утруднена навіть при фізичному доступі зловмисника до комп'ютера. При першому введенні майстер- пароля відображається його розрахункове якість (складність злому) ;
- вбудований переглядач PDF -файлів.
Спочатку в рекламних текстах Firefox деякі з цих особливостей наводилися як відмінні « від інших браузерів » , хоча під іншими браузерами мався на увазі набір функцій , з яким були знайомі більшість користувачів Internet Explorer. В результаті одні користувачі стали вважати їх відмінними взагалі від усіх браузерів , а інші - критикувати Mozilla за нечесну рекламу. Зокрема , вкладки ( кілька сторінок в одному вікні) були доступні задовго до цього в браузері Opera , а вбудована панель пошуку - в Internet Explorer 4.0. Але деякі особливості Firefox , найбільш значущою з яких можна вважати підтримку розширень , справді тривалий час були відсутні в інших браузерах (принаймні , в широко відомих) .
З підвищенням інтересу і зростанням популярності Firefox , заявлена ??творцями підвищена безпека стала нерідко оскаржуватися (втім , в деяких випадках це виявляється фікцією ) , наприклад , Microsoft.
Firefox має достатньо багато можливостей , завдяки яким він отримав популярність серед користувачів : по-перше , він дозволяє відкривати декілька сторінок в одному вікні , економлячи тим самим вільне місце на панелі завдань , по-друге , браузер має гнучку систему управління завантаженням графіки і дозволяє відключати відображення графіки на вибраних сторінках , а не на всіх відразу. Крім цього , Firefox має можливість блокування спливаючих вікон і управління файлами cookies .
Багаторядкові (за замовчуванням) поля введення тексту мають вбудовану перевірку орфографії ; панель пошуку через пошукові системи - підказки запитів від самих систем .
При розробці Firefox особлива увага приділялася підтримці стандартів W3C.
Існують також спеціалізовані версії браузера , такі як eBay edition для любителів однойменного онлайн -аукціону , Campus edition - для любителів музики та інтернет -пошуку , і безліч фан збірок на Portable модулі.
Браузер Opera
Opera — веб-браузер та програмний пакет для роботи в Інтернеті. Розробляється норвезькою компанією Opera Software. Розроблена в 1994 році групою дослідників з норвезької компанії Telenor. З 1995 року продукт компанії Opera Software, утвореної авторами першої версії браузера. Сумарна ринкова частка Opera і Opera Mobile в березні 2012 року становила 2,09%. Крім того, частка Opera Mini становила 15,39% [4]. За популярністю в Україні Opera станом на 2009 зайняла близько 25-30% ринку і була другим браузером, поступаючись лише IE. На березень 2011 року Opera з долею 36% є першою в Україні, випереджаючи IE та Firefox (приблизно 33%)[5].
У Росії відсоток користувачів браузера набагато вище середньосвітового. На березень 2012 Опера разом з Оперою Mini займає перше місце по популярності в Росії з 32,1% користувачів[6]. В той же час світова доля Opera за різними оцінками — від 1% до 3.5%[7].
Opera безплатна. Міжнародна версія браузера має багатомовний інтерфейс, включаючи українську мову.
Браузер написаний на мові програмування C++, має високу швидкість роботи[8] і сумісний з основними веб-технологіями[9]. Відмінними особливостями Opera довгий час були багатосторінковий інтерфейс (система вкладок у вікні програми) і можливість масштабування документів цілком, разом з графікою; згодом ці функції з'явилися і в інших браузерах. У Opera розширені функціональні можливості використання комп'ютерної миші: окрім стандартних способів навігації передбачені так звані «жести мишею». У систему безпеки браузера входять: вбудований захист від фішингу; додаткове кодування інформаційного потоку при роботі зі сторінками, що містять запити конфіденційних відомостей; можливість видалення HTTP-Cookies, очищення історії відвідувань одним кліком миші, а також стартова панель «Speed ??Dial».
Крім основних функцій браузера, за час, що минув з моменту появи пакета, в нього були інтегровані можливості поштового/новинного клієнта Opera Mail, адресної книги, клієнта пірингової мережі BitTorrent, агрегатора RSS, клієнта IRC, менеджера завантажень, WAP-браузера, Opera Link, а також віджети - графічні модулі, засновані на технології HTML і працюють поза вікна браузера.
Браузер Opera портовано під безліч операційних систем (включаючи Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, FreeBSD, Solaris, а також для мобільних платформ на основі Symbian, MeeGo, MeeGo WeTab, Java, Android, Windows Mobile, Apple iOS [10].
Частка Opera на світовому ринку браузерів значно поступається часткам Internet Explorer, Mozilla Firefox, Chrome та Safari, і становить за різними джерелами від 2 до 4% . Але в Європі частка ринку, яку займає Opera, помітно вище середнього показника по світу (від 4 до 11%). У першу чергу це відноситься до деяких країн СНД (Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Узбекистан), де частка Opera досягає 50% . Значно сильніші позиції Opera (у спеціальних редакціях - Opera Mobile та Opera Mini на ринку браузерів для мобільних пристроїв: мобільних телефонів, смартфонів і КПК, де Opera грає домінуючу роль (особливо в країнах СНД) завдяки технології Small-Screen Rendering. У цьому сегменті ринку браузер представлений версіями для Windows Mobile, S60 та UIQ, а також для платформи Java ME. Opera встановлена більш ніж на 40 мільйонах мобільних телефонів у всьому світі.
Opera також єдиний браузер для ігрових систем Nintendo DS та Wii. Деякі комп'ютерні телеприставки також використовують Opera.
Рушій Opera (Presto) ліцензований Adobe і інтегрований в пакет Adobe Creative Suite (зокрема, Presto використовується в Adobe GoLive та Dreamweaver).
Opera для ПК та Opera Mini розповсюджуються безкоштовно з 2005 року, Opera Mobile - з 2010-го (бета-версії з 2009-го ).
Управління та інтерфейс
У браузері Opera передбачені засоби керування для людей з порушеннями зору або обмеженими руховими можливостями: є голосове управління і можливість підключення «екранних дикторів». За допомогою різних установок користувач може налаштувати інтерфейс за своїм смаком.
Є можливість здійснювати навігацію і налаштування браузера, використовуючи тільки клавіатуру. «Гарячі клавіші», задані за замовчуванням, можна переозначувати на свій розсуд. Можна також використовувати «жести мишею», які істотно спрощують навігацію за допомогою цього маніпулятора, певні послідовності натиснення клавіш і рухів «миші» дозволяють, наприклад, швидко гортати або оновлювати сторінки, не переміщує курсор до іконки меню навігації.
Масштабування сторінок дозволяє пропорційно збільшувати або зменшувати всі елементи документа: текст, зображення, флеш-анімацію, створюючи ефект наближення і віддалення сторінки. Масштаб можна змінювати в межах від 20% до 1000%. Користувач може налаштувати шрифти та кольори для веб-сторінок, і навіть подолати налаштування стилів CSS. Це може бути корисним, наприклад, для сторінок з невдалим дизайном: коли шрифти важкочитаємі або контраст між кольором шрифту і фоном недостатній.
Голосове управління, розроблене спільно з IBM, дозволяє користуватися браузером без допомоги миші та клавіатури. Opera також може читати вголос сторінки і виділені фрагменти, але це можливо тільки в середовищі Microsoft Windows і тільки за допомогою екранного диктора, вбудованого в браузер, так як програми сторонніх розробників, починаючи з версії Opera 6.0, не підтримуються.
Безпека та конфіденційність
У Opera є кілька установок безпеки, доступних користувачеві. Одна з них — можливість швидкого видалення інформації про відвіданих сторінках: очистка cookies, історії, кеша. Це корисно, якщо за комп'ютером по черзі працюють кілька користувачів.
При відвідуванні захищених сторінок, Opera кодує одержану і передану інформацію, за допомогою протоколів високої надійності: 3 SSL або TLS. Інформація про включення захисту відображається в адресному рядку браузера. Користувач може натиснути на кнопку яка з'явилася там і перевірити, чи не є сторінка шахрайською або створеною для «фішингу». Користувач може включити автоматичну перевірку сторінок на «фішинг», але за замовчуванням ця опція не активна.
Для захисту збережених паролів можливо шифрування бази даних паролів використовуючи алгоритм 3DES та майстер паролів в якості ключа шифрування, яким також захищені особисті сертифікати та дані wand.
Для своєчасного виявлення вразливостей і відлову багів в програмі є можливість відправки повідомлень про помилки в Opera Software. За даними компанії Secunia, що спеціалізується на комп'ютерній і мережевій безпеці, в Opera 9.x було виявлено 13 вразливостей, всі вони дотепер усунуті. Для порівняння, в Firefox 2.0.x було виявлено 23 вразливості, з яких до сих пір не усунені 4, в Internet Explorer 7.x залишаються незакритих 8 з 24, а в Safari 3.x одна з трьох знайдених вразливостей.
Група Arche Twist випускає комплект програмного забезпечення OperaTor, призначеного для анонімного серфінгу в Інтернеті. До нього входить браузер Opera, клієнт анонімної мережі Tor і віртуальний проксі-сервер Polipo. Анонімізується робота по протоколах HTTP і HTTPS.
Що таке браузер?

Браузер, , оглядач, (веб-)переглядач — програмне забезпеченнядля комп'ютера або іншого електронного пристрою, як правило, під'єднаного до Інтернету, що дає можливість користувачеві взаємодіяти з текстом, малюнками або іншою інформацією на гіпертекстовій веб-сторінці. Тексти та малюнки можуть містити посилання на інші веб-сторінки, розташовані на тому ж веб-сайті або на інших веб-сайтах. Веб-переглядач з допомогою посилань дозволяє користувачеві швидко та просто отримувати інформацію, розміщену на багатьох веб-сторінках.
Принцип роботи
Веб-переглядач під’єднується до сервера HTTP, отримує з нього документ і форматує його для представлення користувачеві або намагається викликати зовнішню програму, яка це зробить, залежно від формату документа. Формати документа, які веб-переглядач повинен представляти без допомоги зовнішніх програм, визначає World Wide Web Consortium(скорочено W3C)[2]. До них належать формати текстових документів HTML та XHTML, а також найпоширеніші формати растрової графіки GIF, JPEG та PNG (останній — розробка W3C). Якщо ви читаєте цей текст з екрана монітора, то в цей час ви користуєтесь веб-переглядачем.
Адресування сторінок відбувається за допомогою URL (Uniform Resource Locator, RFC 1738), який інтерпретується, як адреса, що починається з http: для протоколу HTTP. Багато навігаторів також підтримують інші типи URL та їх відповідні протоколи, як, наприклад, gopher: для Gopher (ієрархічний протокол гіперпосилань), ftp: для протоколу перенесення файлівFTP, rtsp: для Протоколу потоків реального часу RTSP, та https: для HTTPS (HTTP Secure, що розширює HTTP за допомогою Secure Sockets Layer SSL або Transport Layer SecurityTLS).
Популярні переглядачі
Найпершим веб-переглядачем був Mosaic, розроблений в Національному центрі застосування суперкомп'ютерів (NCSA) Іллінойського університету в Урбана-Шампейн.
Сьогодні є ціла низка програм для навігації в Інтернеті. Найпопулярніші з них:
- Microsoft Internet Explorer,
- Mozilla Firefox,
- Google Chrome,
- Safari,
- Opera.
Кожний переглядач має свої відмінності в інтерпретації гіпертексту, що пов’язано з різною реалізацією рушіїв відображення та створенням пропрієтарних тегів для розширення можливостей стандартного HTML. Так, один текст може бути відтворено по-різному в Internet Explorer та Mozilla Firefox. Багато Інтернет-сервісів оптимізують свої сторінки під один стандарт, віддаючи перевагу одному переглядачу (приклад Flickr з Mozilla Firefox). Для покращення сумісності сторінки з різними браузерами та їх версіями може використовуватися техніка CSS-фільтрів, яка полягає у використанні різних файлів каскадних таблиць стилів (CSS) або різних записів у CSS-файлах залежно від типу та версії браузера.
Підписатися на:
Дописи (Atom)